... komplexní a kvalitní dotační servis

ZELENÁ ÚSPORÁM : Nový program s 38 mld.Kč na úspory energií má začít v srpnu 2013

26.11.2012 15:43

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) chce v případě hladkého průběhu příprav spustit nástupnický program po populární Zelené úsporám příští rok v srpnu. Podle konzervativního odhadu úřadu bude mít program k dispozici 28 miliard korun z prodeje emisních povolenek a dalších deset miliard z evropských fondů, celkem tedy 38 miliard korun. Na semináři Unie malých a středních podniků ČR to dnes řekl ministr životního prostředí Tomáš Chalupa. Zelená úsporám měla na dotace k dispozici 20 miliard korun.

    "Pokud vše půjde dobře, bude v srpnu příštího roku spuštěn, respektive zahájen nábor žádostí pro novou Zelenou úsporám," uvedl Chalupa. Výše podpory v programu bude podle návrhu MŽP záviset na podílu uspořené energie.

    Peníze z programu budou moci získat domácnosti i veřejné instituce. Šéf ministerstva počítá s tím, že na začátku budou moci o peníze žádat hlavně domácnosti. V dalších letech bude víc prostoru pro veřejné instituce, které začnou být pod tlakem kvůli evropské směrnici o energetické náročnosti budov.

    Ministr Chalupa dnes ovšem poznamenal, že naznačená podoba návrhu ještě nemusí být konečná. O její definitivní verzi má brzy jednat vláda.

    Program nahrazující dosavadní Zelenou úsporám patří mezi opatření, která vláda zvažuje mezi kroky k obnovení hospodářského růstu. MŽP počítá s tím, že podpora nebude jako dosud čistě dotační, ale její část bude v podobě úvěrů.

 

Kontakt

AXIOM engineering s.r.o.

limbersky@axiomcz.eu

Pernerova 168 Pardubice 53002
IČO : 28855230 DIČ : CZ28855230

Ing. Jan Limberský, MBA
jednatel

Miroslava Pirklová
asistentka jednatele
+420 774 708 869

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

AXIOM engineering s.r.o.